FAQ

1. Aká je výdrž batérie?
Váhy sú napájané lítiovým akumulátorom s životnosťou batérie 2 – 5 rokov. Potom ju musíte nabiť. V srdci úľa je gombíková batéria s životnosťou batérie 1 rok. Komunikačná brána GSM funguje na lítiový akumulátor, životnosť batérie je 3-6 mesiacov. Potom ju musíte nabiť.

2. Ako často sa odosielajú údaje?
Všetky dáta sa odosielajú každých 30 sekúnd do brány a brána ich odosiela raz za hodinu. Ak nemáte bránu, môžete použiť smartphone.

3. Potrebujem bránu?
Nie, nepotrebujete bránu. Keď ste blízko úľov, približne 100 metrov, uvidíte údaje na vašom smartfóne a ak máte mobilný signál, dáta sa automaticky posielajú do dátového cloudu.

4. Je elektronika bezpečná pre včely?
Je 100% biologická, 100% bez rezíduí, neškodná pre včely, ľahká manipulácia, použiteľná počas celého roka, dokonca aj počas medobrania. Včelám to nevadí. Už po prvej hodine, počas ktorej sa ho pokúsia “zabiť,” pretože je to pre nich neznámy objekt, si ho prestanú všímať. 

5. Koľko GSM brán potrebujem?
Jedna brána stačí pre 250 zariadení, ak sú bližšie ako 100 metrov. 🙂

6. Akú hmotnosť dokáže váha odmerať?
Hmotnosť je 200 kg a ich presnosť je +/- 1kg.

7. Máte mobilnú aplikáciu?
Áno, vytvorili sme aplikáciu. Funguje na android aj iphone.

8. A čo poplatky za aplikáciu?
Nie sú žiadne poplatky. Mobilná aplikácia je bezplatná.

9. Ako viete, že včelia kráľovná je v poriadku?
Včely vytvárajú iný zvuk, keď nie je prítomná kráľovná. Bezdrôtová sonda monitora zvuku ho každých 30 sekúnd monitoruje a mikročip vyhodnocuje.

10. Ako predpovedáte rojenie?
Frekvencia zvuku včiel sa mení, keď sa včely pripravujú na roj. Včelár to vlastným uchom neregistruje, ale vidíte to prostredníctvom zvukového snímača v úli. (srdce úľa). Prvá zmena sa stane už 3 týždne pred rojením.