Proč s námi? V roce 2016 jsme publikovali jednoduché a ekologicky šetrné metody péče o včely. Naše příspěvky pobouřily hlavně včelaře, kteří nevědomky a nepravdivě informovali o obtížnosti chovu včel.

Varování: Pokud hledáte odpovědi na otázky o tom, jak lépe ošetřovat včely, nemůžete tato fakta ignorovat!

Včely existují na naší planetě již 150 milionů let. Lidské zásahy do ekosystému zapříčinily, že včela medonosná evropského typu již nedokáže v přírodě sama přežít.

V našem regionu se z nich stal ohrožený druh. Bez péče včelaře by vyhynuli, což by mělo katastrofální dopad na celou přírodu.

Naší vizí je vybudovat systém ekologického včelaření bez používání chemie. A to tak, aby byl udržitelný. V současnosti se staráme o stovky včelích rodin.

Každou z nich monitorujeme nejmodernějšími technologiemi. Technologie, kterou používáme, je speciálně zkonstruována tak, aby včelaři zjednodušila práci. Včelař získá perfektní přehled o zdraví a kvalitě jeho včelstev.

Díky této technologie nejsou nutné zásahy, které by je zbytečně vyrušovali. Technologie je 100% biologická, 100% bez reziduí, neškodná pro včely. Dá se používat během celého roku, i během medobrania. Technologie je navržena tak, aby byla cenově dostupná pro kohokoliv.

Několik údajů, které včelař může zjistit díky této technologie:

Váha úlu (hodinový, denní, týdenní a měsíční přírůstek nebo úbytek)

Teplota a vlhkost v úlu a venku dává informace o síle včelstva.

Atmosférický tlak dává informace o počasí.

Počet lietaviek ve včelstvu a přítomnost včelí matky. Signalizace matky v úlu je rozhodující pro včelaře.

Narušení úlu.

Predikce vyrojenia se je signalizována prostřednictvím zvuku (3 týdny dříve, 2 týdny dříve, 1 týden dříve).

Životnost baterie od jednoho až do pěti let.

Srovnání síly a produktivity včelstva.

Víte co dělají vaše včely během zimy?

Silvestr, Nový rok 2017. Reakce včel na ohňostroj.

Toto je včelí rabovka. Z hmotnosti 73 kg na 33 kg za 8 hodin.

Náš záměr podporují desítky tisíc lidí.

Další způsoby jak můžete pomoci

Někteří z vás jednoduše nemůžete přispět, ale to neznamená, že nemůžete pomoci:

  • Můžete se nás cokoli zeptat nebo zanechat pozitivní zpětnou vazbu.
  • Můžete nás podporovat i na sociálních sítích.

Odhaľte tajomstvá správania sa včiel a navždy odstráňte všetky nejasnosti pri ich chove.

Ak práve teraz čítate tento článok preto, že si neviete zodpovedať niektoré otázky o chove včiel, potom ste tu správne. Naučíte sa ako sa efektívne vyznať v spleti názorov tak, aby ste neprišli o ďalšie včelstvá, aby vás to nestálo obrovské peniaze, a aby ste nemuseli čítať ďalšiu knihu, ktorá aj tak neprinesie žiadne výsledky.

Bojujete vy a vaše včely s niektorými, z týchto problémov?

Problémy s matkou
Neznámy úhyn matky, neochota prijať matku, neschopnosť odchovať vlastnú matku, strata matky a vznik trubčíc, kedy začala matka plodovať

Problémy so správaním včiel
Náchylnosť na vyrabovanie, tendencia k rojeniu, agresivita voči ľuďom, agresivita pri zásahoch včelára, neochota budovať plásty

Problémy so znáškou
Malá produkcia medu, kedy, ktoré a koľko treba dokrmovať, ako podnecovať, nosia už nektár?

Problémy s chorobami
Trvalé problémy s klieštikom, kedy liečiť?

Problémy s počasím
Úhyn v zime alebo počas roka, neskorý jarný rozvoj, ostali úle po búrke poškodené, ako zistím či sú počas zimy v poriadku

Problémy s vybavením
Aký typ úľa si vybrať, akú rámikovú mieru používať, zateplený alebo nezateplený úľ

Iné problémy
Postreky poľnohospodárov, problémy s včelármi, ktorí kočujú

Je pre vás starostlivosť o včely vyčerpávajúca, finančne náročná a niekedy vás privádza až k slzám? Pravdepodobne to nie je vaša chyba!

Nezáleží na tom v akom klimatickom prostredí máte včely, ani na tom aký dobrý je rok alebo aké máte úle a vybavenie. Dokonca nezáleží ani na tom akú líniu včiel máte. Predtým ako sa vzdáte a začnete si nahovárať, že to tak má byť, že za to môžu klimatické zmeny, skúste ešte jeden pokus, ktorý vás presvedčí o opaku. Ešte vždy je tu NÁDEJ.

Priniesli sme včelárom jednoduché a overené riešenie ako odstrániť aj tie najzávažnejšie problémy so včelami.

Nenaleťte KLAMSTVÁM a MÝTOM o chove a správaní sa včiel!

Je neskutočné, že sú stále propagované mýty, ktoré šíria niektoré organizácie, včelári, ale aj laická verejnosť. A to aj napriek tomu, že prebehlo obrovské množstvo výskumov zameraných na včely a ich chov. Je smutné, že včely tu žijú už 150 miliónov rokov a teraz sú doslova ohrozeným druhom. Na začiatku dvadsiateho storočia sa jeden včelár dokázal starať o 500 úľov a dnes má väčšina včelárov problém zvládnuť aj 50.

Mýtus č.1:

„Zateplený úľ je lepší.“

SKUTOČNOSŤ:Niektorí včelári používajú zateplené úle, iní nezateplené. Tieto dve skupiny sa trvale sporia o tom, čo je lepšie. Zateplené úle sú väčšie, ťažšie, náročnejšie na údržbu. Nezateplené úle majú horšiu tepelnú izoláciu. Včelári, ktorí majú zateplené úle argumentujú tým, že včielky potrebujú udržiavať čo najviac tepla v zime. V lete potrebujú ochranu pred prehriatím od slnka, aby nemuseli toľko chladiť a mohli produkovať viac medu a neoslabovali sa. Včelári, ktorí majú nezateplené úle tvrdia, že ich včelám to nevadí. A aká je skutočná pravda? Výskumy potvrdzujú, že včelám je to úplne jedno. V zime vôbec nevyhrievajú celý úľový priestor, hrejú si len chumáč, do ktorého sa stiahnu a mimo neho môže bez problémov byť mínusová teplota. Netrápte sa tým, aký typ úľa mate. Dôležité je, aby sa vám s ním dobre pracovalo.

Mýtus č.2:

„Vyrojená matka bude mať potomstvo, ktoré má tendenciu vyrojiť sa.“

SKUTOČNOSŤ:Veľa majiteľov včiel verí tomu, že vyrojené matky prenášajú genetický material, ktorý spôsobí náchylnosť na rojenie. Rozsiahly výskum na túto tému preukázal, že to nie je pravda. Nedokázala sa žiadna merateľná tendencia k rojeniu včiel od matiek, ktoré sa vyrojili.

Mýtus č.3:

„Agresívne včelstvá prinesú viac medu.“

SKUTOČNOSŤ: Včelári sa snažia chovať mierne matky a na druhej strane prevláda tvrdenie, že včelstvá s miernymi matkami neprinesú také množstvo medu ako včelstvá agresívnejšie. Žiaden výskum nepreukázal ani náznak závislosti produkcie medu od náladovosti včelstiev.

Mýtus č.4:

„V zime sa nesmú včely otvárať.“

SKUTOČNOSŤ:Včelári sa snažia včely po zazimovaní už neotvárať. V období približne od konca augusta až do marca nasledujúceho roka v podstate netušia, čo sa so včelami deje. Včelári majú pocit, že ak sa do úľa pozrú, narušenie chladom bude také, že včely na 100% zahynú. Včely sú ale v tomto období pomerne aktívne. Krátky pohľad do úľa im vôbec nevadí ani keď je von -10˚C. To čo včielky skutočne ruší sú otrasy. Reagujú na ne vzrušením a ak trvajú príliš dlho, dokážu narušiť zimný chumáč. Vtedy sa včielky rozlezú po úli a umrznú.

Mýtus č.5:

„Na včelnici nesmie byť príliš veľa úľov“

SKUTOČNOSŤ:Včelári tvrdia, že včielky budú hladovať ak je ich v nejakej lokalite príliš veľa. Tvrdia, že krajina je prevčelená a má to dopad na produkciu medu. Realita je ale taká, že existujú včelnice kde je niekoľko tisíc úľov na jednom mieste. Včielky dokážu obsiahnuť plochu 100 miliónov m2 okolo svojho úľa, a tým pádom prevčelenie prakticky nehrozí. To, čo by mohlo byť problém je skôr lakomosť včelára, ktorý im zoberie všetok med pri medobraní. Ak už v danom čase včely nemajú odkiaľ nosiť nektár, potom naozaj hladujú.

Mýtus č.6:

„Poradí mi skúsený včelár“

SKUTOČNOSŤ:Skúsený včelár ti môže poradiť, ale je to pre neho veľmi náročné. On nepozná tvoje včely, nevie, čo všetko si s nimi robil a nevie ako sa chovali v priebehu času. Včelstvo je komplexný organizmus a je dôležité poznať celý kontext. Je to podobné, ako keby ste prišli za lekárom a on by stanovil diagnózu vašich detí len na základe vášho opisu. Dôležité je, aby ste včelám porozumeli, a aby ste vedeli objektívne merať čo sa s nimi deje.

Mýtus č.7:

„Starostlivosť o včely je náročná.“

SKUTOČNOSŤ:Ľudia, a dokonca aj včelári sa domnievajú, že starať sa o včely je náročné. Panuje všeobecne uznávaný názor, že je to časovo náročné, stojí to veľa peňazí a vyžaduje to veľa skúseností a teoretických znalostí. Tento názor prevláda kvôli trom dôvodom:
1. ľudia sa boja včiel,
2. ľudia nerozumejú životu včiel,
3. včelári robia nesprávne zásahy do včelstiev. 

Realita je taká, že starostlivosť o včely je jednoduchšia ako o domácich miláčikov alebo hydinu. Ak by im človek neubližoval, oni si poradia sami. Donesú si dostatok nektáru, aby prezimovali, odchovajú si vlastné potomstvo aj novú matku, vystavajú si nové plásty a ešte aj vytvoria minimálne jedno nové včelstvo, ktoré si nájde nové útočisko. Jediná vec sa zmenila od 80-tych rokov. Včielky treba liečiť! Musíte ich zbaviť parazita, ktorý sa volá varoa destruktor. Tohto parazita si doniesli ľudia z Indie a rozšírili ho po celom svete a teraz sa s ním včelári musia naučiť žiť.

„PREČO je také náročné starať sa o včely?“

Včely nie sú ľudia a nemyslia ako človek. Včely sa dokážu obetovať v prospech celého včelstva. Akceptujú jedného panovníka a nereptajú ani keď je veľa práce. Od prvého dňa, keď sa narodia pracujú a neskončia až kým neumrú. Umierať chodia samé von z úľa. Včielka má veľmi malý mozog, ale celé včelstvo má mozgovú hmotu porovnateľnú s mozgom človeka. Dokonca, ak si vypočítate pomerový koeficient mozog vs. hmotnosť organizmu, tak včelstvo vyhráva na plnej čiare.

Čo je to veľké tajomstvo včiel?

Väčšina majiteľov včiel si myslí, že včely len reagujú a je potrebné za ne rozmýšľať. V skutočnosti je to tak, že včelár nedokáže vnímať komplexnosť včelstva. Neurčí presné parametre a snaží sa opravovať len problémy a nie príčiny. Navyše, väčšinu problémov spôsobil sám včelár, len si to neuvedomuje, lebo komplexnosť problému je obrovská.

Čo o nás hovoria?

“Až keď som sa bol pozrieť na tento systém, pochopil som čo všetko robím zle a ako sa mýlim v tom čo potrebujú moje včely. Ak chcete pochopiť ako myslia vaše a čo robiť, aby ste im neubližovali, určite odporúčam vyskúšať kompletný monitoring. Nič lepšie u nás ani vo svete nenájdete. Je to úplne jednoduché, zrozumiteľne aj pre absolútneho začiatočníka.“
Dušan H., 50 rokov Košice

„Keď mi uhynuli včelstvá, nevedela som udržať slzy v očiach. Zasiahlo ma to na celej čiare a povedala som si, že toto už nikdy nechcem zažiť. Mala som šťastie, že som našla tento systém starostlivosti o včelstvá a teraz už viem, že je to len o mne, a že len na mne záleží či budem mať prosperujúce včely alebo žobrákov. Určite odporúčam každému – tento monitoring určite pomôže."
Elena M., 42 rokov, Senec

„Mám veľké šťastie, že som objavil týchto ľudí. Aj v mojom veku posunuli túto knihu ešte ďalej. Aj keď nie som technicky a počítačovo zdatný, s inštaláciou mi pomohli moje vnúčatá. Teraz presne viem, ako sa mám voči včielkam v jednotlivých fázach ich života správať. A pritom je to také jednoduché, stačí vidieť grafy v aplikácií a presne viem, na čo majú moje včielky chuť."
Peter G., 74 rokov Spišské Podhradie

Kto som a prečo by ste mi mali veriť?

Volám sa Peter Kočalka a som profesionálnym včelárom. Nie som však len obyčajný komerčný včelár, zaujímam sa o ekologický chov včiel a vždy potrebujem porozumieť ich správaniu. Nielenže už tisíce ľudí podporujú môj prístup, ale vyvinul som postupy starostlivosti o včely a monitoring, ktorý pomáha nie len včelárom, ale slúži aj na zbieranie vedeckých dát.

Monitoring včelstiev a overené postupy starostlivosti o včely.

Naša bežná cena za úľovou váhou začína od 129€ a včelári nám hovoria, že prečo máme tak nízku cenu. Štandardná cena niektorých výrobcov je totižto 280€. Aj keď funkcionalita ich váh je menšia a vôbec nemajú skúsenosti so včelami a s tým čo včelár potrebuje. Teraz môžete zaplatiť nepatrnú časť tejto sumy a získate zdarma aj online aplikáciu do mobilného telefónu. Som presvedčený, že starostlivosť o včely by mala byť jednoduchá a cenovo dostupná. Prostredníctvom nášho monitoringu to chcem umožniť všetkým včelárom na celom svete. Predstavte si, že máte včely, o ktoré sa nemusíte strachovať. Robia Vám radosť a vy sa staráte len o to čo potrebujú. Takmer ako keby s vami komunikovali. Len si to predstavte. Konečne máte celú vec pod kontrolou a ak sa niečo náhodou pokazí, viete si spätne zistiť prečo. Už žiaden smútok, už žiadne uletené včely, žiadne frustrácie a trápne situácie.

Teplota v úli a mimo úľa:

Vlhkosť v úli a mimo úľa:

Hmotnosť úľa:

Počet lietajúcich včiel:

Frekvence zvuku a hlasitosť:

Nejnovější příspěvky

DIY Honeybee Feeder Bags and June Gap
DIY Honeybee Feeder Bags and June Gap
17379 pohledy 12 Líbilo se

Červnová mezera je pro včelí kolonie těžká doba, protože včely nemají dostatek potravy. Je to velmi podivný jev,...

Read more
Proč používat Cypress pro Úly
Proč používat Cypress pro Úly
16090 pohledy 5 Líbilo se

Existuje mnoho včelařů, kteří chtějí dělat všechno sami. Pokud jste pravidelným včelařem , musíte si být dobře...

Read more
Důvody, proč potřebujete měřítko úlu
Důvody, proč potřebujete měřítko úlu
14316 pohledy 6 Líbilo se

Velmi důležitým nástrojem, který kdykoli včelař použije, je měřítko úlu. Měřítka úlu vám umožní sledovat, kolik...

Read more
Jak sestavit nadace rámy
Jak sestavit nadace rámy
12711 pohledy 5 Líbilo se

Jednou z nejdražších věcí ve včelařství je nákup rámečků. Mohou vás stát hodně peněz. Pokud je však sestavíte sami...

Read more
Co je Queen Cup?
Co je Queen Cup?
11320 pohledy 3 Líbilo se

Každý úl má včelí královnu. Bez královny, úl won 'být schopen přežít. Královna klade vejce, která se nazývají...

Read more
Tipy, jak zabránit tomu, aby vaše včelí balíky opustily
Tipy, jak zabránit tomu, aby vaše včelí balíky opustily
10120 pohledy 2 Líbilo se

Pokud jste včelař nebo o tom víte, můžete také něco vědět o včelích. Můžete '• Cestujte do lesů a lovte včely,...

Read more
Šest fascinujících způsobů včel komunikuje
Šest fascinujících způsobů včel komunikuje
14337 pohledy 3 Líbilo se

Silný kolonie včel pracuje společně bzučení a bzučení ring. Během letních měsíců , produktivní včelstvo bude mít...

Read more
Proč byste měli pěstovat Pohanka pro včely?
Proč byste měli pěstovat Pohanka pro včely?
12921 pohledy 3 Líbilo se

Během teplých a produktivních letních měsíců je náchylné pěstovat rostliny, jako jsou květiny a byliny . To je...

Read more
Průvodce přilákáním včel Mason
Průvodce přilákáním včel Mason
13526 pohledy 2 Líbilo se

Jen málo technik je stále užitečných, bezpečných pro udržení ekosystému v bezpečí pěstováním včel mason, drobného...

Read more
Věci, které byste měli vědět o žluté bundě na podzim
Věci, které byste měli vědět o žluté bundě na podzim
12322 pohledy 2 Líbilo se

Žluté bundy jsou agresivní hmyz s nesnesitelným bodnutím a kousnutím. Každý hmyz může bodnout několikrát. Tyto...

Read more
Proč byste měli slepice a včely držet pohromadě
Proč byste měli slepice a včely držet pohromadě
23898 pohledy 2 Líbilo se

Dnes jsme bude hovořit o jednom z nejvíce matoucích záležitostí pro všechny včel ošetřovatelů. Je to dobrý nápad...

Read more
Jak rozdělit svůj úl na dvě části
Jak rozdělit svůj úl na dvě části
11122 pohledy 1 Líbilo se

Chov včel je úžasná věc, které mohou pochopit pouze včelaři. Včelařství zahrnuje spoustu zábavy a výzev. Jednou z...

Read more
Jak zkontrolovat čistotu medu
Jak zkontrolovat čistotu medu
16129 pohledy 1 Líbilo se

Med obsahuje tolik výživ, které mohou pomoci našemu tělu různými způsoby. Pokud však med není skutečný nebo...

Read more
Tipy na vyčištění mrtvého úlu a jeho opětovné použití
Tipy na vyčištění mrtvého úlu a jeho opětovné použití
19891 pohledy 2 Líbilo se

Včelařství je zábavný koníček, který je stále oblíbenější díky zprávám o snížení počtu včel na planetě. Včely jsou...

Read more
Dřevěné úly Vs Plastové úly
Dřevěné úly Vs Plastové úly
11276 pohledy 2 Líbilo se

Včelařství je zábavný a obohacující koníček. Pokud se však rozhodnete začít včelařství jako koníček, je toho hodně...

Read more
Plastová vs. vosková nadace
Plastová vs. vosková nadace
13405 pohledy 1 Líbilo se

Dobrý základ pro zahájení vaší včelařské cesty je velmi důležité. Tato nadace má začít včely stavět jejich vlastní...

Read more
Věci To Know O Zmrazení Med
Věci To Know O Zmrazení Med
35368 pohledy 1 Líbilo se

Nejdůležitější věcí pro včelařskou farmu je bezpečné a pohodlné skladování medu. Farmy praktikují tolik způsobů,...

Read more
Top 10 Bee-Friendly Květiny
Top 10 Bee-Friendly Květiny
13816 pohledy 1 Líbilo se

Je to včelař , je pro vás velmi důležité chránit zdraví svých včel a udržovat je také šťastné. Jedním z nejlepších...

Read more
Proč vaše včely nepoužívají své S nahoru ?
Proč vaše včely nepoužívají své S nahoru ?
9201 pohledy 1 Líbilo se

Včelařství není snadná práce. Existují různé výzvy, které musíte každý měsíc překonat a je to nekonečný cyklus....

Read more
Neznámá fakta Boj královny včel
Neznámá fakta Boj královny včel
15391 pohledy 1 Líbilo se

Stejně jako každá skupina potřebuje a má vůdce, který má v přírodě vzkvétat, to samé platí pro včely. Vůdcem včel je...

Read more
Klady a zápory Střešní úly
Klady a zápory Střešní úly
14663 pohledy 1 Líbilo se

Střechy na střeše jsou v těchto dnech docela běžné. Kdykoli hledáme nové místo pro náš úl , za tímto účelem obvykle...

Read more
Je Flowhive špatný pro vaše včely?
Je Flowhive špatný pro vaše včely?
19293 pohledy 1 Líbilo se

V posledních několika letech se včelařství proces je stále neustále zlepšuje díky pokrok s do technologií. Podle...

Read more
Jak vyčistit váš Bee Kuřák
Jak vyčistit váš Bee Kuřák
11125 pohledy 1 Líbilo se

Jedním z nejčastějších nástrojů každého profesionálního včelaře je jejich kuřák. Včelí kuřák se používá k vypnutí...

Read more
Honey Bee Nutrition
Honey Bee Nutrition
10960 pohledy 1 Líbilo se

Honey bees vyžadují tuky, bílkoviny, uhlohydráty, minerály, vitamíny a vodu, aby přežily.

Read more
Jak získat včely pro svůj úl toku
Jak získat včely pro svůj úl toku
12937 pohledy 1 Líbilo se

Proces sklizně medu je nebezpečný a nepochybně složitý. K získání zdravé kolonie včel, které vám vydělávají peníze,...

Read more
Jak identifikovat Queen Bee
Jak identifikovat Queen Bee
16988 pohledy 2 Líbilo se

Každá skupina potřebuje a má vůdce. Stejné je to is úly. Každý úl má svou královnu , která je vůdcem úlu . Včelí...

Read more
Jak zkontrolovat, zda máte silný úl
Jak zkontrolovat, zda máte silný úl
12691 pohledy 1 Líbilo se

Posouzení síly úlu je pro včelaře jedním z nejdůležitějších úkolů. Existují různé metody a způsoby, jak můžete přesně...

Read more
Výhody a D jsou nevýhody Queen Excluders
Výhody a D jsou nevýhody Queen Excluders
11228 pohledy 0 Líbilo se

Je docela obtížné identifikovat vyloučení královny jako dobré nebo špatné. Konečná otázka zní: je to pro včely dobré...

Read more
Včelí chování a vlastnosti
Včelí chování a vlastnosti
19039 pohledy 2 Líbilo se

Včely hrají v našem ekosystému velmi důležitou roli. Jsou zodpovědní za výrobu potravin, které jíme. Včely pomáhají...

Read more
The Sun H ive - přirozená eekeeping
The Sun H ive - přirozená eekeeping
10918 pohledy 0 Líbilo se

Úl Slunce je oblíbený typ designu úlů a díky tomu se vaše včely cítí jako v přirozeném úlu . Tento návrh úlu založil...

Read more
Použití a výhody Acacia H oney
Použití a výhody Acacia H oney
16412 pohledy 0 Líbilo se

Med je milován každým, protože má úžasnou chuť a zdravotní přínosy. Kdykoli si myslíme o medu , přichází v naší mysli...

Read more
Tipy pro ekologické včelařství
Tipy pro ekologické včelařství
8009 pohledy 0 Líbilo se

Existuje mnoho tipů, jak udržet ekologické včely. Za prvé, je důležité pochopit slovo ‚Včelařství‘ To znamená, že...

Read more
Co dělat, když včela píchla vašeho pse?
Co dělat, když včela píchla vašeho pse?
12395 pohledy 0 Líbilo se

Být venku a trávit se v trávě je zábavné a osvěžující, dokud nezískáte včelí bodnutí. Včely jsou úžasná stvoření,...

Read more
Top 10 knih Každý včelař Pokud by R ead
Top 10 knih Každý včelař Pokud by R ead
13756 pohledy 0 Líbilo se

Včelařství je velmi prospěšný koníček. Včely jsou úžasná stvoření, která opylují rostliny a udržují naši zemi svůdnou...

Read more
Proč Honey P roduction je R educing ve Spojených státech?
Proč Honey P roduction je R educing ve Spojených státech?
8407 pohledy 0 Líbilo se

Včely medonosné hrají velmi důležitou roli v zemědělské produkci americké opylování prováděné zavedenými a...

Read more
Co je to opylení a jeho výhody?
Co je to opylení a jeho výhody?
13864 pohledy 0 Líbilo se

Znečištění je normální proces, který se vyskytuje v životním cyklu rostlin. V tomto procesu je pyl květiny přenesen...

Read more
Městské včelařství a B se věnují
Městské včelařství a B se věnují
10672 pohledy 1 Líbilo se

V dnešní době mnoho měst hledá udržitelný hospodářský pokrok a možná bude chtít investovat do městského včelařství,...

Read more
Tipy na prevenci rojů
Tipy na prevenci rojů
11377 pohledy 1 Líbilo se

Sledování rojení včel může určitě lidi vyplašit. Většinou je to však přirozený proces. Je to známý pohled na jaře a...

Read more
Včelařské nástroje a vybavení
Včelařské nástroje a vybavení
9099 pohledy 1 Líbilo se

Včelařství je rozhodně výnosné podnikání a nevyžaduje příliš velkou investici. Stále však potřebujete sadu základních...

Read more
Co je včelařství a jak na něj naplánovat?
Co je včelařství a jak na něj naplánovat?
10577 pohledy 0 Líbilo se

Včelařství , také známé jako včelařství , je zvykem udržovat a udržovat kolonie včel. Osoba vedení a udržují ing...

Read more
Co je to Apitherapy
Co je to Apitherapy
9958 pohledy 0 Líbilo se

Apitherapie je druh léčebné terapie, kdy jsou lidé léčeni přímo z produktů vyrobených z medu. Bylo zjištěno, že je...

Read more
Honey Bee 's Life in the Hive
Honey Bee 's Life in the Hive
14575 pohledy 0 Líbilo se

Včelí kolonie lze říci jako jediný organismus. Včely jsou jedny z nejvíce fascinujících tvorů a spolupracují dokonale...

Read more
Jiný typ to medu a jejich výhody zdraví
Jiný typ to medu a jejich výhody zdraví
9938 pohledy 0 Líbilo se

Jeden z nejvíce zajímavých věcí to , že byste mohli vědět o med je, že tam může být nekonečné druhy medu. Proměnné,...

Read more
Kalendář včelařů
Kalendář včelařů
12862 pohledy 1 Líbilo se

Kalendář včelařů je rozdělen na celkem 12 měsíců. Pro včelaře, on / ona může "jít každý měsíc snadno. Úly vyžadují...

Read more
Druhy včelích hnízd
Druhy včelích hnízd
34392 pohledy 1 Líbilo se

Někteří lidé také nazývají včelí hnízdo jako úl. Ale tam je nepatrný rozdíl v obou z nich . Úl je umělá struktura,...

Read more
Top 5 Důvody výběru Včelařský jako profese
Top 5 Důvody výběru Včelařský jako profese
9269 pohledy 1 Líbilo se

Včelařství je zajímavá profese a lze ji úspěšně dokončit, pokud vás to fascinuje . Zahrnuje to udržování včelských...

Read more
Jak včely dělají včelí vosk a jaké jsou jeho použití
Jak včely dělají včelí vosk a jaké jsou jeho použití
12541 pohledy 1 Líbilo se

Včelí vosk je produkován včely v ir břiše pomocí speciální vosky produkující žlázy. Tato žláza převádí cukr z medu na...

Read more
Nejlepší nejlepší včelí boxy
Nejlepší nejlepší včelí boxy
17630 pohledy 13 Líbilo se

Medové včely potřebují dobré bydliště, aby vzkvétaly a nikdy nevykazují žádné útočné chování. Pokud jste v oblasti...

Read more
Tipy na kontrolu úlu v zimě
Tipy na kontrolu úlu v zimě
14486 pohledy 5 Líbilo se

Včelařství v zimě je nejdůležitějším faktorem. Pokud včelařství jako k povolání nebo hobby, musíte být vědomi toho,...

Read more
Tipy na vytvoření Bee-Friendly Garden
Tipy na vytvoření Bee-Friendly Garden
9879 pohledy 3 Líbilo se

Není skrytým faktem, že včelí kolonie mizí za poslední desetiletí. Existuje mnoho odpovědných faktorů, včetně zvýšení...

Read more